Neurologie a EEG


Provozní informace


Jsme tu pro Vás každý všední den od 7:30 do 15:30.
Vaše dotazy a objednání vyřídíme na telefonu 730 652 883 nebo kontaktujte recepci na čísle 495 404 900


Kudy na neurologii a EEG

Tř. E. Beneše 1549, Hradec Králové
GPS: 50°11'47.454"N, 15°50'14.540"E
Co je EEG?

EEG je neinvazivní, pro pacienta nezatěžující vyšetřovací neurologická metoda založena na snímání rozdílu elektrických potenciálů z různých míst mozkové kůry. Činnost mozku je zprostředkována přenosem nervových vzruchů mezi jednotlivými nervovými buňkami. To je provázeno změnami elektrického napětí, které je možno registrovat pomocí elektrod umístěných na povrchu lebky. Měří se pouze napětí na povrchu hlavy. Signály z elektrod jsou přenášeny do elektroencefalografu, který je zpracovává a následně zaznamenává na obrazovku EEG křivku. Metoda je bezbolestná, bez rizika a lze ji kdykoliv opakovat.

Co natočením EEG zjišťujeme?

EEG má rozhodující význam v diagnostice záchvatovitých chorob, a to zejm. epilepsie, a při poruchách spánkové aktivity. Dále se používá jako pomocná vyšetřovací metoda při bolestech hlavy, migrénách, cévních mozkových příhodách a u dětí s LMD.

Jak se EEG provádí?

Před vyšetřením dostane pacient na hlavu speciální EEG čepici s elektrodami, pod které se následně nanese vodivý gel. Při snímání EEG pacient leží v klidu na lůžku. Běžné ambulantní vyšetření trvá 20 minut a je bezbolestné. Není náročná na přípravu – pacient má mít pouze umyté a odmaštěné vlasy a neměl by být nevyspalý.

Služba pro přepravní firmy.

EEG vyšetření provádíme i u řidičů z povolání (nad 3,5 t), při žádání o profesní průkaz, kdy je toto vyšetření předepsané zákonem. Zajistíme i neurologické vyšetření. Při vyšetření více osob množstevní slevy!